دانلود زندگی نامه ارسطو Aristotle’s biography

دانلود زندگی نامه ارسطو Aristotle's biography
دانلود زندگی نامه ارسطو Aristotle’s biography

دانلود زندگی نامه ارسطو Aristotle’s biography

در این مطلب که جهت دانلود و آشنایی شما عزیزان آماه کرده ایم زندگی نامه
ارسط ارسطو ” Aristotle’s biography ” رابیان میکنیک که او در سال
۳۸۴ پیش از میلاد در شهر استاگیرا واقع در مقدونیه که در ۳۰۰ کیلومتری
شمال آتن قرار دارد، به دنیا آمد. پدر او دوست و پزشک پادشاه مقدونیه، جد
اسکندر مقدونی بود. ارسطو در جوانی برای تحصیل در آکادمی افلاطون،
راهی آتن شد و توسط او، عقل مجسم (Nous) آکادمی نام گرفت.

آشنایی با زندگی ارسطو Aristotle

بیشتر آثار به جا مانده از ارسطو، کتب مدون گردآوری شده توسط خود او نیست؛ بلکه جزوات درسی است که شاگردانش تهیه کرده اند. سبک نوشتن او برخلاف افلاطون، فاقد آراستگی های ادبی است. آثار ارسطو تمام علوم یونان باستان به غیر از ریاضیات را شامل می شود. وی برخی از شاخه های علوم را، تقریباً برای اولین بار در تاریخ بشر، به شکلی جدی و مدون مورد توجه و بررسی قرار داده است.

مهمترین مبحثی که هنگام مطالعه ارسطو با آن مواجه می شویم، نه فقط مشاهدات او، بلکه شیوه تفسیر و استنتاجی است که او برای این مشاهدات و در مجموع ، برای تفکر وضع کرده است. در واقع، در میان مطالب مطروحه از سوی ارسطو، مطلبی که کمتر از همه مورد دستبرد زمان واقع شده، همان منطق ارسطو است. مهمترین اثر ارسطو در منطق، ارغنون (Organon) است که شامل پنج بخش مقولات (Categories)، تعبیرات (On Interpretation)، تحلیل (Analytics)- که خود شامل دو بخش است- می باشد.


ارسطو تمام علوم را در دایره فلسفه می داند. او دانش بشری را به سه بخش عمده فلسفه نظری، فلسفه عملی و فلسفه ادبی تقسیم می کند. فلسفه ادبی شامل مواردی همچون شعر، ادبیات، سخنرانی و چیزهایی نظیر این است. فلسفه عملی هم دربرگیرنده مواردی نظیر اخلاق، سیاست و اقتصاد می باشد. او فلسفه نظری را نیز به سه بخش عمده تقسیم می کند

رمز فایل : www.dgknowledge.ir
اگر مطلب را می پسندید لطفا آنرا به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی بنویسید

0