داستان آموزنده پیرمرد عاقل

داستان آموزنده پیرمرد عاقل

داستان آموزنده پیش روی شما عزیزان حکایت یک
پیرمرد عاقل است که به نحوی زیرکانه و البته هوشمندانه
موقعیت جدیدی که در پیش روی ادامه زندگیش قرار
گرفته مدیریت میکند…

 

داستان آموزنده پیرمرد عاقل

پیرمردی 92 ساله که سر و وضع مرتبی داشت در حال انتقال به خانه سالمندان بود. همسر 70 ساله‌ اش به تازگی درگذشته بود و او مجبور بود خانه‌ اش را ترک کند. پس از چند ساعت انتظار در سرسرای خانه سالمندان، به او گفته شد که اتاقش حاضر است. پیرمرد لبخندی بر لب آورد. همین طور که عصا زنان به طرف آسانسور میرفت، به او توضیح دادم که اتاقش خیلی کوچک است و به جای پرده، روی پنجره‌ هایش کاغذ چسبانده شده است.

 

پیرمرد داستان ما درست مثل بچه‌ ای که اسباب‌ بازی تازه‌ ای به او داده باشند با شوق و اشتیاق فراوان گفت: «خیلی دوستش دارم.». به او گفتم: ولی شما هنوز اتاقتان را ندیده‌ اید! چند لحظه صبر کنید الآن میرسیم.

 

او گفت: به دیدن و ندیدن ربطی ندارد…

شادی چیزی است که من از پیش انتخاب کرده‌ ام. این که من اتاق را دوست داشته باشم یا نداشته باشم به مبلمان و دکور و … بستگی ندارد بلکه به این بستگی دارد که تصمیم بگیرم چگونه به آن نگاه کنم. من پیش خودم تصمیم گرفته‌ ام که اتاق را دوست داشته باشم. این تصمیمی است که هر روز صبح که از خواب بیدار میشوم میگیرم.

من دو کار میتوانم بکنم. یکی این که تمام روز را در رختخواب بمانم و مشکلات قسمت‌ های مختلف بدنم که دیگر خوب کار نمیکنند را بشمارم، یا آن که از جا برخیزم و به خاطر آن قسمت‌ هایی که هنوز درست کار میکنند شکرگزار باشم. هر روز، هدیه‌ ای است که به من داده میشود و من تا وقتی که بتوانم چشمانم را باز کنم، بر روی روز جدید و تمام خاطرات خوشی که در طول زندگی داشته‌ ام تمرکز خواهم کرد.

 

سن زیاد مثل یک حساب بانکی است. آنچه را که در طول زندگی ذخیره کرده باشید میتوانید بعداً برداشت کنید.

 

بدین خاطر، راهنمایی من به تو این است که هر چه میتوانی شادی‌ های زندگی را در حساب بانکی حافظه‌ ات ذخیره کنی. از مشارکت تو در پر کردن حسابم با خاطره‌ های شاد و شیرین تشکر میکنم. هیچ میدانی که من هنوز هم در حال ذخیره کردن در این حساب هستم؟ …

 

راهنمایی‌ های ساده زیر را برای شاد بودن به خاطر بسپارید

  1. قلبتان را از نفرت و کینه خالی کنید
  2. ذهنتان را از نگرانی‌ ها آزاد کنید
  3. ساده زندگی کنید
  4. بیشتر بخشنده باشید
  5. کمتر انتظار داشته

 

اگر از این مطلب خوشتان آمد، آن را برای دوستان خودتون بفرستید و در پراکندن خوبی‌ ها در جهان نقشی بر عهده بگیرید. کسی چه میداند، شاید در نتیجه این کار معجزه‌ ای اتفاق افتد …